מחשבה על הבורא

היום שמעתי אותו שהמחשבה הזאת, של לדאוג לבורא, צריכה להיות ברקע. איזה בחירת מילים יפה – "להיות ברקע", להיות ברקע של החיים. והחיים? מתאר את זה יפה המנחה של התכנית "חיים חדשים" – החיים הם מלחמה. איך שאתה קם בבוקר מתעוררות איתך ההתמודדויות, מקטן עד גדול, אתה כל הזמן במלחמה. ובתוך המלחמה הזאת, ברקע, צריך לדאוג לבורא, לרצות לעשות נחת רוח, כמוהו. וזה קטע, כי בכדי להחזיק את המחשבה הזאת ברקע, בכדי להכניס את המחשבה הזאת לתוך שק ההתמודדויות צריך את הבורא. צריך שהוא יתן לנו את האפשרות לשים את המחשבה עליו – ברקע של החיים.

ועל זה צריך לבקש הרבה, ממש לבקש ממנו שייתן לנו את האפשרות להיות בזה. ועצם הבקשה, היא כבר המחשבה שנמצאת ברקע של החיים. למה הדבר דומה? לחיה שמייצרת את האוכל לעצמה, זה מה שהבורא עושה איתנו. המערכת בנויה ככה, שעבודת האדם היא להידמות לבורא, ובשביל זה הוא צריך להיות בדאגה לבורא, לרצות להיות משפיע כמוהו, ואין לו שום רצון לדבר הזה, והוא בכלל בהתמודדויות של החיים אמרנו. אז הבור נתן לנו כלי, תפילה. תפנו אליי בבקשה, כי גם ככה אני עושה הכל. ואז, כשהאדם פונה לבורא ומבקש שיהיה לו רצון לדאוג לו ולהיות כמוהו, זאת כבר המחשבה שהיא ברקע של החיים. ובזה האדם כבר נתן לבורא את מה שהוא ביקש. 

אבל, האדם בכל זאת מרגיש שהוא צריך תשובה מהבורא. עצם הקשר איתו לא מספיק לו, כל עוד ההתמודדויות גומרות עליו מבוקר עד ליל ויש שלפעמים הן ממשיכות גם בליל. והאדם צריך לדעת שגם כאן הבורא סידר טריק. ההתמודדות האינסופית של האדם עם החיים, היא אמצעי אינסופי להרגיש את הבורא. והאדם שרוצה להיפטר מהעבודה שסידר לו הבורא, בעצם כופר בעיקר עבודתו. 

אבל אם להגיד את האמת, זה טבעי. אדם רוצה להרגיש טוב, כך ברא אותנו הטבע, ולכן ברור שהוא יבקש מהבורא להרגיש טוב. רק מה, הכלי שבו האדם מבקש להרגיש טוב – הוא לא בר שימוש להרגשה טובה, האגו שלנו שרוצה להיפטר מהרגע ומהקשיים ולהרגיש טוב ונעים – לא יודע להסתפק ותמיד רוצה עוד – ולכן לעולם, אבל לעולם לא ירווה נחת.

הכלי שראוי להרגשה הטובה, הרגשת הבורא, ההרגשה שבה האדם משווה צורה עם הבורא – הוא כלי שהאדם צריך לבנות בתוכו. מי שיבנה את הכלי הזה באדם הוא הבורא, בעזרת מאמציו של האדם להתגבר מעל כל מצב שהוא מקבל בחיים ולקשור אותו לבורא. וגם את זה יכול לעשות באדם רק הבורא. אז כל מה שיש לאדם לעשות בסופו של דבר זה לפנות לבורא, בכל מצב, בכל בקשה, בכל הרגשה. להיות בקשר.