אין כזה דבר חצי הריון

אין חצי הריון, ואין ללכת עם ולהרגיש בלי, ואין לרקוד על כל החתונות ואין ליהנות מכל העולמות. אין. יש שחור ולבן, כן או לא, פה או שם, ביחד או לחוד, יש או אין. אין באמצע. יש קצה. אין לחשוב. יש להחליט. וכדאי שידעו את זה כל מי שמסביב, שלא יחשבו שיש מקום לפשרות, לעיגולי פינה, למשיכת קצוות או זרימה. אין. וכדאי שיראו את זה. ויראו. ולא ינסו להשפיע, לשכנע, לשדל או לבקש.

חצי הריון

שלא יבואו עם כל מיני שטיקים וטריקים ומניפולציות זולות, שאולי פעם פעם היו עובדות, אז במקום בו היה מקום לניסיונות והערעורים, לספקות וצעצועים.  שלא יחשבו, שיש אפשרות, כי אין אין אין כזאת אפשרות וזה צו השעה. אין ללכת סחור סחור לשחק משחקים ולחשוב, שהנה, המושכות בידיים. צריך לבחור צד ולהתעקש עליו וכל, אבל כל האמצעים כשרים בכדי להחזיק בו כנגד כל מה שמנסה להפריע. לעמוד באומץ רוח מול כל כח שדוחק למסמס את הרגע, ולא לאפשר חדירה לתוך הקו.

זאת מלחמה ואין בה מנצחים עד הרגע האחרון, עד שננתץ אותו עד זוב, עד שיזחל בכאב ודמעות, עד שישתטח ארצה ויצרח ויכאב – רוצה אני . ואי אפשר ולא כדאי וזה פשוט לא ילך להסתפק בפחות. וצריך לוותר על הכל, וצריך לשחרר מהכל, וצריך למסור את הכל. ורק ככה זה. בדרך קשה, דוקרנית, קוצנית ומאובנת – דווקא מדרך כזאת וזה יוצא. ,וצריך לא לפחד, ולא לחשוש, ולא לעשות חשבונות ואין בשכל החיצוני דבר וחצי דבר בכלל לתפוס את המציאות ולהתחיל לסדר אותה.

רק להחליט ולקפוץ קפיצת נחשון. וזה לא קורה ביום, גם לא ביומיים. האמת, זה בכלל לא קורה בזמן, זה קורה במעגלים פנימיים, סיבובים והתחלות חדשות כל רגע, אבל ממש כל רגע מחדש. ועוד מעגל ועוד סיבוב, ועוד אחד ועוד מיליונים, והנה מתגלה מומחיות ואפילו אפשר לראות מבחוץ איך זה מתקרב, הנה זה בא, הנה הנה הופ לפעמים ניתן לתפוס ולפעמים לא. וברוב הזמן, פשוט חיים בשני עולמות, בתוך מלחמה, בתוך השלמה, ומפתחת שמחה ותחושת רווחה ואמונה גדולה שמול הכל הגדול הזה יכולה לבוא רק החלטה נחרצת מתוך אהבה חלוטה וגדלותו.  כי הוא אימתני. האגו.